Házunk táján
2015. Június 6. Nyílt nap a Pipacs tanyán
Aggodalmam ellenére szép kis csapat gyűlt össze itt nálunk szombaton. Tanulságos beszélgetések hangoztak el arról kinek miért fontos a rendszerünkhöz való csatlakozás. Nagyon örülök annak, hogy nem kizárólag a "bio", a vegyszermentes a vonzerő, hanem igen is tudatosan szeretnék tagjaink támogatni a hazai gazdaságokat és minket is.
Hogy milyen volt ez a mai nap? Tikkasztó napsütés, hűsítő árnyék, jó hangulat, kert szemle, uzsonnára közösen készített és hozott finom falatok, frissítő itókák, konyhatündér apukák, szorgalmas anyukák, önfeledten játszó gyermekek.... Egy nagyszerű délután volt! :) Jó ilyen közösséggel dolgozni! Köszönjük, hogy velünk vagytok!
2015.Május 7. A szupercella hatásai nálunk
A tegnap esti vihar nálunk is látogatást tett, magával hozva egy nagy adag szelet, jeget, esőt és áramkimaradást. Miután elment hátrahagyott egy vízzel telt pincét, ahonnan éjjel 1-ig menekítettük az úszni nem tudó burgonyáinkat, megtépázott sóskát, spenótot, kockásra mintázott a pakchoit és nyomot hagyott sok-sok még növésben lévő szabadban "lakó" növényen is. Hogy mekkora nyomot, az egy-két napon belül fogja megmutatni magát...
Igazi próbatétel elé állított kettőnket a mai nap, hiszen sem víz, sem áram nem volt a tanyában 24 órán át, így egy mééély lélegzetvétel után kissé aggódva láttunk neki a reggeli spárga szedésnek és a zöldségdobozok összeállításának. De megint csak azt tudom mondani: MEGÉRTE! Hiszen a dícsérő szavak gyorsan feledtették az oly sok nehézséggel induló reggelt! Köszönjük a mi lelkes csapatunknak, hogy ily módon értékeli a munkánkat! :)
2015. Április 30.
Április utolsó napját írjuk, hátunk mögött tudhatunk 2 dobozolós napot! Lassan kezdünk belejönni! ;) Mi boldogan és elégedetten adtuk át tagjainknak a mai zöldséges ládákat. A ládában lévő növények már több héten át növögettek, hogy egyszer majd ők is elég nagyok legyenek, megtölteni egy ládát. A spenót 10 hetes, a májusi retek és saláta 9 hetes, a piros retek 8 hetes kelési/növekedési szakaszon van túl. Ez idő alatt óvtuk őket a fagytól,( amiből még ma reggelre is jutott egy pici,) kapáltuk gyomláltuk, öntöztük és a gazda szemével hízlaltuk is. Ugye nem is gondolnák sokan, hogy ennyi idő kellett nekik? ...és ezek még a rövid tenyészidejű növények. Ahhoz, hogy tápanyagban gazdagabb zöldségeket kapjunk, ezeket az időket be kell tartani, meg kell várni , hogy megnőjön magától. Gondolnátok, hogy konvencionális társaik például a salátának 6-7 hét alatt készen vannak? Növekedésüket különböző szintetikus szerekkel stimulálják, a korai és magasabb bevétel reményében, nem számolva azzal milyen károkat ( betegségeket) okozhatnak másoknak.
Mi örülünk, hogy ebben a rendszerben tiszta, igazi táplálékul szolgáló finom zöldségeket termelhetünk tagjainknak! :)
Ezért felvállaljuk a nem kis felelősséggel járó tervezést, vetést, palánta nevelést,komposzt készítést, ültetést, a kapálási munkákat, az öntözést...a sok-sok szellemi és fizikai munkát igénylő termelést, az időjárás kiszámíthatatlanságát!
De így megéri, hiszen egészségtől sugárzó arcok, dícsérő szavak, recept özönök és egy kellemes zöldségátvevős délután jár érte cserébe!!! :)